Що ми лікуємо?

Більшість наших проблем із здоров’ям спричинені постійними стресами і “медикаментозним” заліковуванням симптомів, а не справжніх причин захворювання.
Home  /  Was behandeln wir?
I. Захворювання серцево-судинної системи
Гіпертонічна хвороба

Основним симптомом хвороби є підвищений артеріальний кров’яний тиск. Показники: від 140 мм рт.ст. на 90 мм рт.ст. і більше. Перед початком терапії зазвичай уточнюються причини патології.
Порушення регуляції артеріального тиску може відбуватися в результаті атеросклерозу судин, внаслідок захворювання нирок (пошкодження  ниркової тканини при гломерулонефриті, пієлонефриті), гормонального дисбалансу (проблеми щитоподібної залози,  статевої системи – доброякісні утворення), порушення якості крові, нервово-психічного перенапруження та ін. Частіше причини хвороби мають змішаний характер.
Успіх лікування залежить від правильного розуміння механізмів розвитку захворювання і повинне бути спрямоване на причину підвищення артеріального тиску, а також на полегшення стану хворого (зняти головний біль, поліпшити мозковий кровообіг та ін.).

Лікування гіпертонії
В медичному центрі, аналізуючи лабораторні клінічні обстеження пацієнта, при потребі проводиться діагностика по живій краплі крові  для  уточнення причини підвищення артеріального тиску  та підбирається комплексне індивідуальне лікування гіпертонічної хвороби.
Використовуємо кілька нижчеперелічених методів:
–  гірудотерапіяРекомендовані зони приставки п’явок: завушна, комірцева зони (область 7-го шийного хребця), зони в середній частині правого і лівого надпліччя, використовуються точки черепа, зони крижів, печінки,  нирок, над областю серця. При гормональному порушенні – включаємо всі зони нейроендокринного ланцюжка.
рефлексотерапія (голковколювання, точковий масаж, вакуумтерапія (банки хачі — магнітні наконечники), прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) — для зниження артеріального тиску, покращення мікроциркуляції
лікувальний масаждля очищення організму від шлаків, покращення кровообігу, активації самовідновлення організму
фітотерапія, продукти бджільництва –  для очищення крові, зниження рівня холестерину, сечової кислоти, для покращення функції печінки, нирок, відновлення мікроциркуляції, зниження артеріального тиску
нутріціологічна (рекомендації по харчуваню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –    включає  зміну харчування, споживання продуктів, які покращують кровообіг, впливають на якість крові, корекцію водного режиму, боротьбу з надмірною вагою (при  потребі).

Ішемічна хвороба серця, стенокардія

Стенокардія  є проявом ішемічної хвороби серця (серце страждає від нестачі кисню), зумовленої погіршенням серцевого кровообігу внаслідок атеросклерозу коронарних артерій. Мал. Основний симптом стенокардії – стискаючі болі за грудиною, що посилюються при фізичних навантаженнях.
Почуття тиску і пекучого болю в грудній клітці, іноді супроводжується підвищеним потовиділенням, нудотою або блювотою. Біль часто поширюється в нижню щелепу, віддає в живіт, ліву руку чи ліве плече. Стан може супроводжуватися страхом. Типові напади стенокардії провокуються фізичним навантаженням або емоційним напруженням, купуються в спокою, але  можуть виникати і в період відпочинку.
Рекомендовані зони приставки п’явок: міжлопаточна зона №2 (по середній лінії і паравертебральні області на рівні 5-6 грудних хребців), зона над областю серця, комірцева зона (область 7-го шийного хребця), зони в середній частині правого і лівого надпліччя, зони крижів, печінки, кишківника, підшлункової залози, селезінки, нирок.

Лікування стенокардії
В медичному центрі, аналізуючи лабораторні клінічні обстеження пацієнта, при потребі проводиться діагностика по живій краплі крові,  підбір комплексного індивідуального  лікування.
Здебільшого використовуються 2-3 нижчеперелічених методи:
гірудотерапія   рекомендовані зони приставки п’явок: в лікування  входять зони над областю серця, комірцева зона та на першому плані – оздоровлення та очищення тих органів, які впливають на обмінні процеси в організмі, активізують роботу печінки, нирок, кишківника: зона крижів, печінки,  підшлункової залози, кишківника, нирок, щитоподібної залози.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж,  прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення мікроциркуляції та адаптаційних можливостей організму;
лікувальний масаж, лікувальна гімнастика для очищення організму від шлаків, покращення кровообігу, активації самовідновлення організму, тренування судин;
фізіотерапія  (вакуум -терапія) – 8-10 процедур – для посилення кровообігу, мікроциркуляції, покращення функціонального стану організму;
фітотерапія та продукти бджільництва – для зниження рівня холестерину, сечової кислоти, очищення кишківника, печінки.
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  лікування атеросклерозу включає не тільки оздоровлення природніми методами, але і кардинальну зміну харчування,  виключення з раціону продуктів, які містять транс-жири, «мертвої» їжі, одночасно включення достатньої кількості продуктів, які знижують рівень холестерину, сечової кислоти, багатих омега-3 жирами, розріджують кров.

Загальний атеросклероз (підвищений рівень холестерину)

Атеросклероз – це захворювання, яке характеризується ростом сполучної тканини в стінках артерій (склероз) і з жировим просяканням внутрішньої їх оболонки (атеро-). В результаті подібних потовщень відбувається ущільнення стінок судин (утворюється бляшка) і звуження їх просвіту. Атеросклеротична бляшка – утворення, що складається в основному з суміші жирів (холестерину) і кальцію.
Для оцінки ризику розвитку атеросклерозу необхідно враховувати функціональний стан печінки, показники ліпідограми, зокрема, коефіцієнта атерогенності. Підвищення його свідчить про схильність до розвитку атеросклерозу.
До захворювання схильні хворі цукровим діабетом, гіпертонічною хворобою, з надмірною вагою, з  порушенням  функції печінки, нирок, щитоподібної залози, з підвищенням  в крові рівня ліпідів. Сприяють розвитку склеротичних змін  судин також і малорухливий спосіб життя, емоційне перенапруження.
Захворювання особливо небезпечно тим, що уражаються одночасно всі артерії тіла в різному ступені,  облітеруючий атеросклероз  є системним захворюванням, що вражає весь організм в цілому. Для нього характерне повільне, але поступово безупинне прогресування.
Симптоми  пов’язані з локалізацією.
Якщо в результаті діагностики виявили облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок, то   ми розуміємо, що кровопостачання серця і головного мозку  під загрозою.
Так, при ураженні судин головного мозку (церебральний атеросклероз) – це запаморочення, шуми у вухах, «голові», погіршення пам’яті, головний біль, зниження працездатності, порушення сну в нічний час, а в денний – сонливість.
Сонні артерії – найбільші судини, по яких надходить кров до тканин і органів голови і шиї. Вони забезпечують від 70 до 85% кровопостачання головного мозку. Атеросклероз сонних артерій (звуження або стеноз), призводить до зменшення припливу крові до мозку, в т.ч. до порушення кровопостачання гіпофіза, центрального органу ендокринної системи, який тісно пов’язаний і взаємодіє з гіпоталамусом.
При ураженні артерій серця (коронарокардіосклероз) – це симптоми стенокардії.

Лікування атеросклерозу
Здебільшого використовуються 2-3 нижчеперелічених методи:
– гірудотерапія – зони приставки п’явок залежать від ураженого органу, але перш за все лікування будується в рамках програми оздоровлення та очищення тих органів, які впливають на обмінні процеси в організмі, активізують роботу печінки, нирок, кишківника: зона крижів, печінки,  підшлункової залози, кишківника, нирок, щитоподібної залози, селезінкові точки
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж, прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення мікроциркуляції та адаптаційних можливостей організму;
лікувальний масаж, лікувальна фізкультурадля очищення організму від шлаків, покращення кровообігу, активації самовідновлення організму, тренування судин;
фізіотерапія (вакуум -терапія) – 8-10 процедур – для посилення кровообігу, мікроциркуляції, покращення функціонального стану організму;
фітотерапія та продукти бджільництва – для зниження рівня холестерину, сечової кислоти, очищення кишківника, печінки.
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  лікування атеросклерозу включає не тільки оздоровлення природніми методами, але і кардинальну зміну харчування,  виключення з раціону продуктів, які містять  транс-жири, «мертвої» їжі, одночасно включення достатньої кількості продуктів багатих омега-3 жирами, які знижують рівень холестерину, сечової кислоти, розріджують кров.

Вегето-судинна дистонія

Вегетосудинна дистонія – це багатосимптомний синдром, що зачіпає різні системи та органи  організму,  характеризуються розладом  вегетативної нервової системи. Страждає також і серцево-судинна система.
При всій різноманітності ознак вегето-судинної дистонії  провідними є серцево-судинні, вегетативні, невротичні розлади. Залежно від особливостей клінічних проявів розрізняють кілька типів нейроциркуляторної дистонії. Частіше спостерігається змішаний тип — це поєднання різних уражень органів: одночасно виникають розлади артеріального тиску, нервової, серцево-судинної систем, функціональні зміни внутрішніх органів.
Найбільш характерними проявами ВСД є: головні болі; запаморочення; слабкість; пітливість;  шум у вухах; сонливість; різкі емоційні перепади;  тривожність; підвищена частота серцевого ритму; перепади температури тіла.

Лікування вегето-судинної дистонії
В медичному центрі лікарем проводиться аналіз лабораторних обстежень, при потребі діагностика по живій краплі крові, виявлення причини проблеми та  підбір комплексного індивідуального  лікування ВСД.
Використовуємо кілька з нижчеперелічених методів:
гірудотерапія – в лікування  входить  оздоровлення та очищення   органів, які впливають на обмін речовин в організмі, активізують роботу печінки, нирок  (зони крижів, печінки, підшлункової залози, кишківника, нирок, щитоподібної залози, селезінкові точки), покращують кровообіг головного мозку та серця.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж,  прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення мікроциркуляції та адаптаційних можливостей організму;
лікувальний масаж, лікувальна гімнастика покращення кровообігу, активації самовідновлення організму, тренування судин;
постізометрична релаксація, особливо шийно-комірцевої області (8-12 сеансів) – для розслаблення м’язів → покращення периферичного кровообігу;
класичний  масаж – 10-12 сеансів – для покращення кровообігу, відновлення мікроциркуляції;
вакуум-терапія – 6 -10 процедур – для посилення кровообігу, мікроциркуляції;
–  фітотерапія та продукти бджільництва – для зниження рівня холестерину, сечової кислоти, очищення кишківника, печінки.
–   нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  включає  зміну харчування, споживання продуктів, які покращують кровообіг, впливають на якість крові, корекцію водного режиму, боротьбу з надмірною вагою (при потребі).

Кардіалгія

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

II. Захворювання органів дихання
Хронічний бронхіт

Бронхіт – це запальний процес у бронхах, пов’язаний з дією на організм різних чинників (інфекційних, хімічних). Часто бронхіт є проявом алергічної реакції організму. Враховуючи послаблення імунної системи організму, іноді неправильний підхід класичного лікування, гострий бронхіт переходить в хронічний.
Основним симптомом є кашель, який посилюється в холодну і вологу погоду. При затяжному перебігу гострого бронхіту, а також при хронічному бронхіті з великою кількістю мокротиння, вираженими застійними явищами в легенях застосування гірудотерапії дуже ефективне.
Бронхіальна астма – інфекційно-алергічне захворювання, проявляється на рівні бронхів та супроводжується нападами задухи, обумовленої спазмом бронхів, надлишковою секрецією і набряком їх слизової оболонки. Може мати перебіг на фоні венозного застою органів грудної клітки, черевної порожнини (кишківник, печінка, шлунок), органів малого тазу (матка і яйники у жінок, передміхурова залоза у чоловіків). Це обов’язково слід враховувати для правильного лікування.
Іноді причиною виникнення бронхіту і бронхіальної астми є аскаридоз. Проникаючи в судини кишківника, личинка аскариди заноситься кров’ю в легені, де затримується в капілярах альвеол і після здійснення линьки (приблизно на 10-й день інвазії) проникає в просвіт альвеол (над легенями часто можна прослуховувати сухі і вологі хрипи), потім в бронхи, трахею, горло і звідти при ковтанні потрапляє в травний тракт, досягаючи у ньому статевозрілої стадії.
Комплексна програма лікування бронхітів та астми повинна бути спрямована не тільки на застійні процеси органів грудної клітки, звільнення від надлишкової секреції і зняття спазму бронхів, набряку слизових дихальних шляхів, а й обов’язково на відновлення роботи шлунково-кишківникового тракту, починаючи з антипаразитарного  очищення.

Лікування бронхіту, бронхіальної астми
В медичному центрі лікарем проводиться аналіз лабораторних обстежень, при потребі діагностика по живій краплі крові, виявлення причини проблеми та  підбір комплексного індивідуального  лікування.  Використовуємо кілька з нижчеперелічених методів:
– гірудотерапія –  з ціллю розблокування застійних процесів органів грудної клітки, звільнення від надлишкової секреції і зняття спазму бронхів. У лікування  входить крім зони легенів, бронхів, зони на  оздоровлення та очищення  органів, які впливають на обмін речовин в організмі, активізують імунну систему, роботу печінки, нирок.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж,  прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення мікроциркуляції та адаптаційних можливостей організму; відкриття бронхіальних шляхів, відновлення нормальної бронхолегеневої вентиляції, усунення кашлю, задухи,  очищення бронхів  від скупчення в них слизу.
лікувальний масаж, лікувальна гімнастика покращення кровообігу, активації самовідновлення організму, звільнення від надлишкової секреції і зняття спазму бронхів;
вакуум-терапія – 6 -10 процедур – для посилення кровообігу, мікроциркуляції, набряку слизових дихальних шляхів;
–  фітотерапія та продукти бджільництва – для зниження рівня холестерину, сечової кислоти, очищення кишківника, печінки.
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка –  включає  зміну харчування, споживання продуктів, які покращують кровообіг, впливають на якість крові, корекцію водного режиму, боротьбу з надмірною вагою (пр

Бронхіальна астма (в т.ч. у дітей)

Бронхіт – це запальний процес у бронхах, пов’язаний з дією на організм різних чинників (інфекційних, хімічних). Часто бронхіт є проявом алергічної реакції організму. Враховуючи послаблення імунної системи організму, іноді неправильний підхід класичного лікування, гострий бронхіт переходить в хронічний.
Основним симптомом є кашель, який посилюється в холодну і вологу погоду. При затяжному перебігу гострого бронхіту, а також при хронічному бронхіті з великою кількістю мокротиння, вираженими застійними явищами в легенях застосування гірудотерапії дуже ефективне.
Бронхіальна астма – інфекційно-алергічне захворювання, проявляється на рівні бронхів та супроводжується нападами задухи, обумовленої спазмом бронхів, надлишковою секрецією і набряком їх слизової оболонки. Може мати перебіг на фоні венозного застою органів грудної клітки, черевної порожнини (кишківник, печінка, шлунок), органів малого тазу (матка і яйники у жінок, передміхурова залоза у чоловіків). Це обов’язково слід враховувати для правильного лікування.
Іноді причиною виникнення бронхіту і бронхіальної астми є аскаридоз. Проникаючи в судини кишківника, личинка аскариди заноситься кров’ю в легені, де затримується в капілярах альвеол і після здійснення линьки (приблизно на 10-й день інвазії) проникає в просвіт альвеол (над легенями часто можна прослуховувати сухі і вологі хрипи), потім в бронхи, трахею, горло і звідти при ковтанні потрапляє в травний тракт, досягаючи у ньому статевозрілої стадії.
Комплексна програма лікування бронхітів та астми повинна бути спрямована не тільки на застійні процеси органів грудної клітки, звільнення від надлишкової секреції і зняття спазму бронхів, набряку слизових дихальних шляхів, а й обов’язково на відновлення роботи шлунково-кишківникового тракту, починаючи з антипаразитарного  очищення.

Лікування бронхіту, бронхіальної астми
В медичному центрі лікарем проводиться аналіз лабораторних обстежень, при потребі діагностика по живій краплі крові, виявлення причини проблеми та  підбір комплексного індивідуального  лікування.  Використовуємо кілька з нижчеперелічених методів:
– гірудотерапія –  з ціллю розблокування застійних процесів органів грудної клітки, звільнення від надлишкової секреції і зняття спазму бронхів. У лікування  входить крім зони легенів, бронхів, зони на  оздоровлення та очищення  органів, які впливають на обмін речовин в організмі, активізують імунну систему, роботу печінки, нирок.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж,  прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення мікроциркуляції та адаптаційних можливостей організму; відкриття бронхіальних шляхів, відновлення нормальної бронхолегеневої вентиляції, усунення кашлю, задухи,  очищення бронхів  від скупчення в них слизу.
лікувальний масаж, лікувальна гімнастика покращення кровообігу, активації самовідновлення організму, звільнення від надлишкової секреції і зняття спазму бронхів;
вакуум-терапія – 6 -10 процедур – для посилення кровообігу, мікроциркуляції, набряку слизових дихальних шляхів;
–  фітотерапія та продукти бджільництва – для зниження рівня холестерину, сечової кислоти, очищення кишківника, печінки.
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка –  включає  зміну харчування, споживання продуктів, які покращують кровообіг, впливають на якість крові, корекцію водного режиму, боротьбу з надмірною вагою (при потребі).

III. Захворювання шлунково-кишківникового тракту
Хронічний панкреатит

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Хронічні гепатити С, В, гепатоз, цироз печінки

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Хронічний ентероколіт, закрепи, дизбактеріоз

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Геморой

  ГЕМОРОЙ, ТРІЩИНИ ПРЯМОЇ КИШКИ
Один з проявів загальної венозної недостатності в організмі – виникнення гемороїдальних вузлів. Лікування примочками, мазями, ректальними свічками є малоефективним. Необхідно не лише забезпечити місцеву дію, але і усунути застійні явища у черевній порожнині, в малому тазу, а отже потрібні процедури на   на ділянки печінки, кишківника, над лонною кісткою. Часто геморой супроводжується проблемами кишківника (схильність до закрепів, хронічні ентероколіти, паразитози), порушеннями з боку сечостатевої системи (ендометріози, міоми, простатити, аденоми простати, цистити).  Хронічний геморой може ускладнитися тромбозом гемороїдальних вузлів.
Комплексне лікування спрямоване на  очищення (в т.ч. антипаразитарне) та на відновлення роботи всього шлунково-кишківникового тракту, в першу чергу жовчного міхура,   поліпшення функції печінки.

 Лікування геморою
В медичному центрі  проводиться діагностика по живій краплі крові, виявлення причини та підбір індивідуального лікування.  Використовуємо кілька з  нижчеперелічених методів:
– гірудотерапія – в лікування  входить: зона крижів, точки над лоном, печінкова, кишківникові зони, безпосередньо на гемороїдальні вузли, перианальна зона (навколо заднього проходу);
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж,  цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення венозного кровообігу,  тонусу судин, роботи кишківника, функції печінки;
лікувальний масаж,  лікувальна гімнастика покращення кровообігу, роботи кишківника,  активації самовідновлення організму, тренування судин;
–   вакуум-терапія, особливо попереково крижової області   – для розслаблення м’язів, покращення периферичного кровообігу, трофіки тканин, іннервації кишківника;
–  фітотерапія та продукти бджільництва – для покращення кровообігу, живлення тканин, очищення та покращення роботи  кишківника,  печінки.
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  включає  зміну харчування, споживання продуктів, які покращують кровообіг, венозний кровообіг та лімфовідтік,  впливають на якість крові, включенням до раціону достатньої кількості клітковини, рідини, боротьбу з надмірною вагою, малорухливим способом життя.

Паразитози (гельмінти, грибкові ураження і т.д.) (в т.ч. у дітей)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

IV. Захворювання опорно-рухової системи
Остеохондроз

Однією з основних причин болю в хребті є остеохондроз. Сучасне медичне визначення захворювання: остеохондроз – ушкодження міжхребцевого диска, пов’язане з порушенням живлення його пульпозного ядра, від якого залежить одна з найголовніших функцій диска, – амортизуюча, і розростанням в хребті кісткової і фіброзної тканин. Як наслідок – втрачається еластичність зв’язок, суміжні хребці зближуються, стискаючи судини і нервові корінці сегменту, уражаючи їх, порушується рухливість хребта. Патологічні зміни в міжхребцевому диску були названі остеохондрозом (у перекладі з грецької osteon означає “кістка”, hondros – “хрящ”, закінчення – оs вказує на дистрофічні зміни хребців і дисків).
Починаючи лікування пацієнтів з остеохондрозом хребта, необхідно враховувати зміни обмінних процесів в організмі внаслідок порушення функцій або захворювань печінки, підшлункової залози, нирок, ендокринних залоз, серед останніх, перш за все, слід звернути увагу на щитоподібну і паращитоподібну залози. Біль і розлади руху в хребті є наслідками патологічних процесів у цих органах.

Лікування остеохондрозу
В медичному центрі лікарем проводиться оцінка лабораторних обстежень пацієнта, при потребі діагностика по живій краплі крові, виявлення причини проблеми та  підбір комплексного індивідуального  лікування. Використовуються 2-3 нижчеперелічених методи:
– гірудотерапія – п’явки ставлять над хребцями, найбільш ураженими остеохондрозом і паравертебрально на цих самих рівнях, одночасно проводять гірудотерапію з метою відновлення функції органів, що беруть участь в регуляції мінерального, білкового, вуглеводного, жирового обмінів. Біологічно активні речовини, що містить п’явка, мають знеболювальну дію, знімають набряки, які виникли внаслідок затискання нервових корінців, відновлюють кровообіг у ділянці хребців, дозволяють усунути застійні явища в хребті,  фермент гіалуронідаза, що знаходиться в секреті залози п’явки, зміцнює сполучну тканину, відновлює еластичність пошкоджених зв’язок.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж, прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для зняття болевого синдрому, відновлення нервової провідності, нормалізації обміну речовин в м’язах, суглобах;
лікувальний масаж, постізометрична релаксація для зняття спазму м’язів, усунення застійних явищ в хребті, відновлення рухливості хребта, покращує живлення м’язів, суглобів;
 лікувальна гімнастика (індивідуально підібрана програма)для самовідновлення організму, розпрацювання м’язів спини;
фізіотерапія (вакуум – терапія, магнітно-акупресурними банки “Ха Чі”, електрофорез з апітоксином) – 8-10 процедур – для посилення крово- та лімфообігу, зняття болевих відчуттів, набряків, які виникли внаслідок затискання нервових корінців, покращення обміну речовин;
фітотерапія та продукти бджільництва – для клітинної регенерації, регуляції  обміну речовин в т.ч. водно-солевого обміну, зниження рівня  сечової кислоти, виведенню солей, для підвищення функціональних можливостей опорно-рухового апарату;
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  лікування остеохондрозу  включає не тільки оздоровлення природніми методами, але і   зміну харчування,  виключення з раціону продуктів, які містять  транс-жири, «мертвої» їжі, пам’ятаємо, що остеохондроз розвивається внаслідок порушення живлення міжхребцевого диска. Забиваючи судини, які кровопостачають хребці і розташовані біля них м’які тканини, холестерин  прискорює  розвиток дистрофічних процесів у хрящах. Обов’язкова  корекція мікроелементів, вітамінів в організмі, водного режиму, боротьба з надмірною вагою  (при потребі).

Дегенеративно-дистрофічні зміни хребта, міжхребцеві протрузії, кили

Протрузія диска (випинання міжхребцевого диска) – найчастіша форма дегенерації диска, при якій ушкоджуються тільки внутрішні волокна фіброзного кільця.
Симптоматика протрузій дисків дуже варіабельна і залежить від конкретної патології диска. Симптоми варіюють від оніміння пальців, слабкості в м’язах, скутості, відчуття пекучості до хронічних болів у спині. Ступінь і вираженість симптомів залежать від патології, що призвела до протрузій, міри компресії на нервові корінці і спинний мозок. Існує ряд чинників, які сприяють появі протрузій: зайва маса тіла (ожиріння), дегенеративні захворювання (остеохондроз), травми.
При ушкодженні зовнішніх волокон фіброзного кільця диску в поєднанні з випинанням фрагмента драглистого ядра, утворюється пролапс міжхребцевого диска, який прийнято вважати справжньою міжхребцевою грижею.
Грижі міжхребцевих дисків є найпоширенішим і найважчим проявом остеохондрозу хребта. При цьому розвивається больовий корінцевий синдром, який може супроводжуватися парезами або паралічами м’язів кінцівок, розладом чутливості, болями в спині вздовж здавлюваного нерва (болі, що віддають в ногу, руку, болі в потилиці, болі в шиї, болі в міжреберних проміжках), головокружіннями, стрибками тиску, порушенням функції тазових органів.
Лікування грижі міжхребцевих дисків, як і остеохондрозу, вимагає комплексного підходу. Завданням  на першому етапі є зменшення або усунення м’язового спазму, запалення, набряку і, як наслідок цього, зменшення больового синдрому.

Лікування дегенеративно-дистрофічних змін хребта
В медичному центрі лікарем проводиться оцінка лабораторних обстежень пацієнта, при потребі діагностика по живій краплі крові, виявлення причини проблеми та  підбір комплексного індивідуального  лікування. Використовуються 2-3 нижчеперелічених методи:
гірудотерапія – лікування починають  з постановки п’явок на больові точки, на паравертебральні ділянки, розташовані вище і нижче ураженого диска або міжхребцевої грижі, одночасно проводять гірудотерапію з метою відновлення функції органів, що беруть участь в регуляції мінерального, білкового, вуглеводного, жирового обмінів. Біологічно активні речовини, що містить п’явка, мають знеболювальну дію, знімають набряки, які виникли внаслідок затискання нервових корінців, відновлюють кровообіг у ділянці хребців, дозволяють усунути застійні явища в хребті,  фермент гіалуронідаза, що знаходиться в секреті залози п’явки, зміцнює сполучну тканину, відновлює еластичність пошкоджених зв’язок.  Усі заходи проводять аналогічно, як і при остеохондрозі хребта.  Перший курс лікування становить до 12-15 процедур. Повторний курс лікування проводять через 1-1,5 місяця. Залежно від характеру реакції організму, динаміки захворювання, вирішується питання про подальше лікування.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж, прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для зняття болевого синдрому, відновлення нервової провідності, нормалізації обміну речовин в м’язах, суглобах;
лікувальний масаж, постізометрична релаксація для зняття спазму м’язів, усунення застійних явищ в хребті, відновлення рухливості хребта, покращує живлення м’язів, суглобів;
 лікувальна гімнастика (індивідуально підібрана програма)для самовідновлення організму, розпрацювання м’язів спини;
фізіотерапія (вакуум – терапія, магнітно-акупресурними банки “Ха Чі”, електрофорез з апітоксином) – 8-10 процедур – для посилення крово- та лімфообігу, зняття болевих відчуттів, набряків, які виникли внаслідок затискання нервових корінців, покращення обміну речовин;
фітотерапія та продукти бджільництва – для клітинної регенерації, регуляції  обміну речовин в т.ч. водно-солевого обміну, зниження рівня  сечової кислоти, виведенню солей, для підвищення функціональних можливостей опорно-рухового апарату;
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  лікування дегенеративних змін хребта  включає не тільки оздоровлення природніми методами, але і зміну харчування,  виключення з раціону продуктів, які містять  транс-жири, «мертвої» їжі, пам’ятаємо, що протрузії, кили розвиваються внаслідок порушення живлення міжхребцевого диска. Забиваючи судини, які кровопостачають хребці і розташовані біля них м’які тканини, холестерин  прискорює  розвиток дистрофічних процесів у хрящах. Обов’язкова  корекція мікроелементів, вітамінів в організмі, водного режиму, боротьба з надмірною вагою  (при потребі).

Деформуючі артрози, поліартрити

Артрит – це запалення суглоба. Чинники, що впливають на формування артриту, – це різні інфекції, алергії, порушення кровопостачання в суглобах. Артрит може бути самостійним захворюванням, але може бути проявом інших хвороб.
Артроз – це дегенеративно-дистрофічне ураження суглоба, яке захоплює, переважно, хрящ, епіфізи кісток і меншою мірою м’які тканини. На відміну від артриту, артроз – це захворювання суглобів, яке супроводжується руйнуванням хрящів, а запалення виникає пізніше і може бути не постійним. Артроз розвивається внаслідок метаболічних порушень в суглобі, що своєю чергою призводить до того, що хрящі починають втрачати еластичність. Правильна назва артрозу – остеоартроз. Частіше артроз розвивається в кульшовому, колінному, плечовому суглобах. У основі артрозу лежить порушення живлення суглобів.
Артроз часто супроводжується порушенням жирового обміну, артеріальною гіпертензією, атеросклерозом і іншими захворюваннями. Важлива роль відводиться також деяким ендокринним розладам, особливо збільшенню активності соматотропного гормону гіпофіза, зниженню функції щитоподібної і статевих залоз.
При ожирінні відбувається не лише збільшення механічного навантаження на суглоби нижніх кінцівок, але і відзначається загальна дія обмінних порушень на функцію опорно-рухового апарату.
Деформуючі артрозоартрити завжди залежать від функції жовчного міхура і підшлункової залози. Тому комплексну  терапію пацієнтів з ураженням суглобів починають з відновлення функції печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, нирок. У  лікуванні при необхідності слід враховувати і органи, які відповідають за  гормональні функції.

Лікування деформуючих артрозоартритів
В медичному центрі лікарем проводиться оцінка лабораторних обстежень пацієнта, при потребі діагностика по живій краплі крові, виявлення причини проблеми та  підбір комплексного індивідуального  лікування. Використовуються 2-3 нижчеперелічених методи:
гірудотерапія – лікування починають  з постановки п’явок на больові точки суглобу,  одночасно проводять гірудотерапію з метою відновлення функції органів, що беруть участь в регуляції мінерального, білкового, вуглеводного, жирового обмінів. Біологічно активні речовини, що містить п’явка, мають знеболювальну дію, знімають набряки,  відновлюють кровообіг у ділянці суглобу, фермент гіалуронідаза, що знаходиться в секреті залози п’явки, зміцнює сполучну тканину, відновлює еластичність пошкоджених зв’язок.  Усі заходи проводять аналогічно, як і при остеохондрозі хребта.  Перший курс лікування становить до 12-15 процедур. Повторний курс лікування проводять через 1-1,5 місяця. Залежно від характеру реакції організму, динаміки захворювання, вирішується питання про подальше лікування.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж, прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для зняття болевого синдрому, відновлення нервової провідності, нормалізації обміну речовин в м’язах, суглобах;
лікувальний масаж, постізометрична релаксація для зняття спазму м’язів, усунення застійних явищ в хребті, відновлення рухливості хребта, покращує живлення м’язів, суглобів;
 лікувальна гімнастика (індивідуально підібрана програма)для самовідновлення організму, розпрацювання м’язів спини;
фізіотерапія (вакуум – терапія, магнітно-акупресурними банки “Ха Чі”, електрофорез з апітоксином) – 8-10 процедур – для посилення крово- та лімфообігу, зняття болевих відчуттів, набряків, які виникли внаслідок затискання нервових корінців, покращення обміну речовин;
фітотерапія та продукти бджільництва – для клітинної регенерації, регуляції  обміну речовин в т.ч. водно-солевого обміну, зниження рівня  сечової кислоти, виведенню солей,  для підвищення функціональних можливостей опорно-рухового апарату;
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  лікування остеохондрозу  включає не тільки оздоровлення природніми методами, але і зміну харчування,  виключення з раціону продуктів, які містять  транс-жири, «мертвої» їжі, пам’ятаємо, що артрози розвиваються внаслідок порушення живлення суглоба. Забиваючи судини, які кровопостачають хрящі, зв’язки  і розташовані біля них м’які тканини, холестерин  прискорює  розвиток дистрофічних процесів у суглобах. Обов’язкова  корекція мікроелементів, вітамінів в організмі, водного режиму, боротьба з надмірною вагою  (при потребі),

Остеопороз

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Травми, опіки, відмороження

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

V. Хірургічні хвороби
Післяопераційні, післяопікові рубці, шрами

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Варикозне розширення вен, тромбофлебіти

Варикозна хвороба – це захворювання вен, пов’язане зі слабкістю будови їх стінок, схильністю до їх розтягування і виникнення застійних явищ у тканинах, супроводжується порушенням кровотоку, недостатністю клапанів уражених вен, порушенням роботи печінки і жовчного міхура. Як правило, страждає вся венозна система організму. Залежно від способу життя, від характеру праці ділянки прояву можуть бути різними. Частіше потерпають нижні кінцівки, але ураження інших вен нерідко призводять до появи у таких людей головних болей, закрепів, у жінок на тлі тривалих застійних явищ в малому тазу, порушення крово – і лімфообігу – схильності до хронічних захворювань матки чи яйників, гормональних порушень, у чоловіків – хронічного простатиту.
Тромбофлебіт – це ускладнення варикозної хвороби, запалення стінки вени із закупоркою згустком крові (тромбом), що супроводжується набряком, болями. Часто гострий тромбофлебіт переходить в хронічний, при цьому зберігаються набряк, підвищена втомлюваність, біль. Якщо гірудотерапію використовувати на початкових стадіях, коли з’явилося запалення вени (гострий флебіт), то вдається запобігти утворенню тромбу.
Як ускладнення варикозної хвороби і хронічного тромбофлебіту, як результат вираженого зниження здатності тканин до загоєння, виникають хронічні виразки. П’явки, забезпечуючи покращення мікроциркуляції, знімаючи набряк і венозний застій у тканинах, стимулюючи імунні процеси, сприяють очищенню і загоєнню ран.

Лікування варикозної хвороби, тромбофлебіту, трофічних виразок
В медичному центрі при потребі проводиться діагностика по живій краплі крові, виявлення причини та підбір індивідуального лікування. Використовуємо кілька з  нижчеперелічених методів:
– гірудотерапія – в лікування  входить: зона крижів, точки над лоном, печінкова зона, точки локально чи розташовані в шаховому порядку вздовж ураженої вени, а також у місцях обмінних порушень;  Не рекомендовано ставити п’явки на ділянки шкіри з атрофічними або гіпертрофічними розладами, особливо в ділянці нижньої третини внутрішньої поверхні гомілки.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж,  цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення венозного кровообігу,  тонусу судин;
лікувальний масаж, лікувальна гімнастика покращення кровообігу, активації самовідновлення організму, тренування судин;
постізометрична релаксація, вакуум-терапія,особливо попереково крижової області (8-12 сеансів) – для розслаблення м’язів, покращення периферичного кровообігу, трофіки тканин;
–  фітотерапія та продукти бджільництва – для покращення кровообігу, живлення тканин, очищення кишківника, покращення роботи печінки.
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  включає  зміну харчування, споживання продуктів, які покращують кровообіг, впливають на якість крові, корекцію водного режиму, боротьбу з надмірною вагою

Облітеруючі захворювання артерій нижніх кінцівок

При ураженні артерій нижніх кінцівок – симптоми облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок: біль, слабкість, відчуття холоду в кінцівках, гіпотрофія м’язів, блідість шкірних покривів. Основний клінічний симптом – це болі по типу переміжної кульгавості (пацієнт проходить певну дистанцію звичайним кроком, при цьому поступово з’являються і наростають болів ногах, після зупинки, протягом декількох хвилин, болі проходять). Це пов’язано з підвищеною потребою м’язів нижніх кінцівок при фізичному навантаженні в артеріальній крові, яка доставляє до тканин кисень. Звужені артерії не можуть задовольнити потребу тканин. Це призводить до кисневого «голодування» і викликає інтенсивні болі в м’язах.

Лікування атеросклерозу
Здебільшого використовуються 2-3 нижчеперелічених методів:
– гірудотерапія – зони приставки п’явок залежать від ураженого органу, але перш за все лікування будується в рамках програми оздоровлення та очищення тих органів, які впливають на обмінні процеси в організмі, активізують роботу печінки, нирок, кишківника: зона крижів, печінки,  підшлункової залози, кишківника, нирок, щитоподібної залози, селезінкові точки.
рефлексотерапія (10-12 сеансів) – (голковколювання, точковий масаж, прогрівання (термопунктура, мокса-терапія), цубо-терапія, фармакопунктура) для покращення мікроциркуляції та адаптаційних можливостей організму;
лікувальний масаж, лікувальна гімнастикадля очищення організму від шлаків, покращення кровообігу, активації самовідновлення організму, тренування судин;
фізіотерапія (вакуум -терапія) – 8-10 процедур – для посилення кровообігу, мікроциркуляції, покращення функціонального стану організму;
фітотерапія та продукти бджільництва – для зниження рівня холестерину, сечової кислоти, очищення кишківника, печінки.
нутріціологічна (рекомендації по харчуванню ) та валеологічна (рекомендації щодо здорового способу життя) підтримка  –  лікування атеросклерозу включає не тільки оздоровлення природніми методами, але і кардинальну зміну харчування,  виключення з раціону продуктів, які містять  транс-жири, «мертвої» їжі, одночасно включення достатньої кількості продуктів багатих омега-3 жирами, які знижують рівень холестерину, сечової кислоти, розріджують кров.

VI. Неврологічні захворювання
Неврити, невралгії, радикуліти

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Передінсультні та постінсультні стани

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Черепномозкові травми (відновний період)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Гіпоксично-ішемічне ураження головного мозку у дітей (післяпологова травма), в т.ч. ДЦП

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Головні болі, шуми голови, головокружіння

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Хвороба Бєхтєрєва

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Судинні захворювання головного і спинного мозку.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

VII. Гінекологія
Клімактеричний період

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Доброякісні утворення (кисти яйників, ендометріоз, фіброміома)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Порушення менструального циклу

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Мастопатії

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Болючі місячні (альгодисменорея)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Безпліддя, невиношування вагітності

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Запальні процеси органів малого тазу (яйників, матки)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

VIII. Шкірні захворювання
Нейродерміт, екзема

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Псоріаз

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Алергія

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Вугрі юнацькі

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

IX. Захворювання сечостатевої системи
Хронічний пієлонефрит

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Хронічна ниркова недостатність

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Цистит

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Хронічний простатит, аденома простати

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Вторинне безпліддя у чоловіків

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

X. Захворювання ендокринної системи
Захворювання щитоподібної залози

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Цукровий діабет

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

XI. ЛОР – захворювання
Хронічний риніт, гайморит, фронтит, аденоїди (в т.ч. у дітей)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Хронічний отит, шуми у вухах

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Сенсоневральна приглухуватість

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

XII. Хвороби очей
Макулярний набряк

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Судинні захворювання органів зору

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Запальні захворювання очей

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Дистрофія сітківки

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Глаукома

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

XIII. Стоматологічні захворювання
Стоматит, гінгівіт

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Пародонтит, пародонтоз

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

XIV. Косметичні проблеми
Проблеми шкіри (в т.ч. старіння)

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Целюліт

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Заповніть дані для купівлі книжки




Заполните данные для покупки книги