Основи нашого здоров'я

Більшість наших проблем із здоров’ям спричинені постійними стресами і “медикаментозним” заліковуванням симптомів, а не справжніх причин захворювання. «Не потрібно лікуватися, потрібно правильно їсти» Д. В. Наумов
Головна  /  Основи нашого здоров’я

ОСНОВИ НАШОГО ЗДОРОВ’Я

«Не потрібно лікуватися, потрібно правильно їсти»
Д. В. Наумов

«Якщо невідомий батько хвороби, то напевно її мати – це неправильне харчування»
Китайське прислів’я

Першочергово слід розглянути загальні принципи здоров’я. Розуміння фізіологічних процесів, які відбуваються в здоровому організмі, причини їх порушення, допоможе нам уникнути розвитку багатьох хворіб, або позбутися від уже існуючих проблем.
Уже згадувалося, яку роль відіграє вода в функціонуванні всього організму, який приблизно на 75% складається з води (головний мозок – на 85% і відрізняється винятковою чутливістю до зневоднення).

В організмі людини налічується до 100 трильйонів клітин. Залежно від того, яка область найсильніше піддається зневоднення, клітини в цій частині страждають більше і, як наслідок, функції тих чи інших тканин, органів порушуються. На брак води в будь-якій частині тіла вказують різні сигнали.

Наступним важливим аспектом здоров’я є правильне харчування.
У нашому раціоні повинні домінувати свіжі овочі, фрукти (влітку і восени), каші і варені овочі (взимку і навесні), потрібно обмежувати вживання м’яса, жирів, цукру, макаронів, білого хліба, картоплі, продуктів, які містять багато крохмалю.

Незалежно від того, що ми їмо, необхідно регулювати обсяг споживаної їжі, який у кожної людини залежить від зросту і статури. Найкраще, якщо обсяг їжі буде відповідати двом долонях, складеним разом (одноразовий прийом).
Шлунок починає працювати з п’ятої години ранку. Найсильніша соляна кислота виробляється вранці, при цьому виникає сильне відчуття голоду. Парієтальні клітини фундальних залоз шлунку, які виробляють шлунковий сік, максимально працюють дванадцять годин, з п’ятої години ранку до п’ятої години вечора. Під його дією відбувається повноцінне ферментативне розщеплення білка до стадії  амінокислот, завдяки чому останні добре засвоюються. Тому на сніданок, обід необхідно вживати білкову їжу (яйця, рибу, м’ясо, молочні продукти).
О шостій годині вечора в шлунку немає ні соляної кислоти, ні клітин, які її виробляють, отже, білкова їжа прийнята у вечірній час не перетравлюється і буде бродити  до наступного дня. Засвоєння білкових продуктів порушується і призводить до посиленого  бактеріального розщеплення – гниття в кишківнику. В результаті утворюються отрути (індол, фенол, зарин, зоман, іприт і ін). Якщо цих отрут небагато, вони знешкоджуються в печінці. При їх надлишку – відбувається загальне отруєння організму. Звідси з’являється неприємний запах з рота вранці, стан втоми, головні болі. Отже, вечеря повинна складатися з небілкових продуктів – каш, макаронів, овочів, різних салатів і інших вуглеводів.

Жовч займає особливе місце в роботі шлунково-кишкового тракту і всього організму.
Жовч потрапляє в жовчний міхур і наповнює його кожні 3-4 години. Ця порція розрахована на перетравлення того об’єму їжі, який відповідає об’єму шлунку.
Між шлунком і дванадцятипалої кишкою знаходиться сфінктер (пілорус), який регулює рівень кислотності організму.
Коли пілорус закритий, жовч з дванадцятипалої кишки не може потрапити в шлунок. Якщо робота пілоруса порушена, жовч потрапляє в  шлунок і руйнує його стінки. В результаті може спостерігатися печія, відрижка, важкість в шлунку, гіркота в роті, проблеми з кровоносною і лімфатичною системами.

Саме жовч, а не соляна кислота викликає гастрит, виразкову хворобу.
Причинами порушення роботи пілоруса МАЛ можуть бути: переважання лужної їжі (картопля, молоко), остеохондроз (порушується нервовий імпульс, який контролює моторику шлунку), стрес (при якому може перезбуджуватись блукаючий нерв, що призводить до розслаблення пілоруса) та ін. Крім цього система працює на рівні безумовних рефлексів за участю гормонів наднирників.
Скоротливу здатність клапана можна покращити, вживаючи в їжу велику кількість клітковини (висівки, шрот і т.д.).

При неправильному харчуванні в кишківнику постійно відбуваються гнильні процеси, вони сприяють утворенню калових каменів, МАЛ всмоктуванню токсичних речовин, що негативно впливає на роботу органів, що його оточують (нирок, сечового міхура, статевих залоз) і самого кишківника, отруюючи їх токсинами. Це впливає як на місцевий, клітинний, так і на загальний імунітети. Крім того, стискаються прилеглі артерії, вени, нерви, МАЛ. Судин черевної порож. порушується кровообігу в цих органах, починають проявлятися ознаки різних захворювань (цистит, геморой, простатит, поліпи, гормональні порушення статевих органів та ін.). На функцію органів впливають також «газові корки», які утворюються в місцях, де затримуються калові маси. Вся ця роздута маса деформує, зтискає і витісняє зі своїх місць інші органи черевної порожнини – нирки, діафрагму малого таза. Функція цих органів порушується.

Координатором діяльності всіх органів і систем, в т.ч. шлунково-кишкового тракту, є ендокринна система.
Ендокринна система виробляє гормони, які виходять в кров в дуже невеликій кількості, в сотих частках, запускаючи в роботу всі органи. Коли починається збій в ендокринній системі, потерпаєає весь організм. Це називається загальним терміном – порушення обміну речовин.

Найбільш часто страждає щитоподібна залоза, МАЛ  яка виробляє гормон тироксин, або тетрайодтиронін, що складається з чотирьох атомів йоду. 80% тироксину скидається в печінку. Тільки при наявності цього гормону печінка виконує свої функції, основна з яких – імунна.
При порушенні роботи щитоподібної залози організм не «розпізнає» в крові вірусів, бактерій, паразитів, грибків, атипових, відмерлих клітин, пухлини і т.п. При включенні захисних функцій організм  «бачить» те, що з ним відбувається і починає боротися.
Виробляючи гормон з чотирьох атомів йоду, щитоподібна залоза має цей йод отримати. Для цього необхідно вживати в їжу продукти, що містять йод.

Як перевірити роботу щитоподібної залози?

Оскільки гормон складається з атомів йоду, потрібно взяти аптечний 5% йод і нанести йодний малюнок на обидві руки з внутрішньої сторони (на зап’ястя) в той час, коли активність залози максимальна – з 20 до 22 годин. Якщо в організмі немає дефіциту йоду – він не буде швидко всмоктуватися шкірою, процесc зникнення йодного малюнка буде проходити повільно – кілька днів. І навпаки, чим більша потреба  в йоді, тим швидше шкіра буде його вбирати.

Важливим фактором є і те, що щитоподібна залоза стимулює вироблення печінкою жовчі і сам процес жовчовиділення, забезпечуючи своїм гормоном правильне скорочення жовчного міхура і вихід жовчі в дванадцятипалу кишку під час їжі. МАЛ
Жовч супроводжує їжу до виходу з організму. Всі ворсинки тонкого кишківника при проходженні жовчі дезінфікуються, звільняються від патогенних бактерій і слизу. Все це відбувається тільки при нормальному функціонуванні щитоподібної залози, при порушенні роботи якої, порушується тонус і моторика скорочення жовчного міхура. Виникають відчуття важкості, дискомфорту в шлунку, процеси бродіння. Така їжа надходить в кишечник не обеззараженою і неперетравленою, що створює в кишківнику можливість розвитку патогенної мікрофлори (паразитів, грибків).

Детальніша інформація в книжці «Натуропатична медицина Гірудотерапія і фізіологія здоров’я»

Функціональні порушення органів шлунково-кишківнивого тракту, викликані спазмами та застоями, призводять до розвитку патогенної мікрофлори: грибків, бактерій, вірусів; організм заселяють різні паразити. 90% всіх захворювань починається  в товстому кишківнику. Токсини плюс відсутність збалансованого харчування на клітинному рівні –  причини більшості хворіб.

Заповніть дані для купівлі книжки




Заполните данные для покупки книги